MÜZE , BAHÇE ve CAFE…

<![CDATA[

MÜZE , BAHÇE ve CAFE…
Buenos Aires, Argentina

Buenos Aires, ArgentinaBiraz gezide frene basmak gereğini duydum. Kilometrelerce yürüme ve sıcak hava bezdiriyor. 30 derece ama rüzgar olmayınca bayılmamak işten değil.

Türkiye’den gelirken birçok şeyi yük etmeyin. Her gezide böyle olmalı ama insan o çantayı özgürlüğünü yok edercesine yüklüyor. Ve de aslında bazan en gereklilileri almadan diğerleri dışarıda bırakıyor. Hayat gibi. Yükler sırtımızda bize engel, istekler başka yerlerde. Burası Avrupa ve Türkiye’de üretilen her malın satıldığı bir yer. Türkiye’de mevcut fransız market zincirinden burada da var. Daha başka zincirler de. Herşeyi bulabiliyorsunuz. Kültür çok benzer.

Bir de ciddi şekilde eskiciler. Eski pantolonlar, kalsik giyim tarzları. Kendimi 1990’ların Türkiye’sinde hissediyorum bazan. Dedeler uzun kollu gömlekler, belki pantalonlarla, günlük işe gidenler arasında bu sıcakta ceket, pantalonlu adamlar, elbiseli kadınlar.

İzmir’i andırıyor biraz da. Yollarda gezerken onu hissettim. Tabii ki kendine has yerleri kente Buenos Aires markasını yakıştırıyor.

MALBA – Museo de Arte Latinoamericano de Buenos Aires
PALERMO Civarında BOTANİK BAHÇESİ

ve CAFE MALVON…

Görüşmek üzere…


]]>

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s