TIERRA DEL FUEGO NACIONAL PARK…

<![CDATA[

TIERRA DEL FUEGO NACIONAL PARK…
Tierra del Fuego National Park, Argentina

Tierra del Fuego National Park, Argentina


21 ŞUBAT 2013,

TIERRA DEL FUEGO (ATEŞ TOPRAKLARI) MİLLİ PARKI

Sağolsun Couchsurfing’den ev sahibimiz Maria hanım, çoluk çocuk cümbür cemaat attı bizi haydi Tierra Del Fuego Milli Pakına. Parkın yolunda da dünyanın sonuna giden tren vardı. Ona da uğradık.

Park gezisi esnasında da pasaportumu damgalatarak dünyanın dibine vardığımı belgeledim. (Puerto Williams’da yaşayanlar ve Artic Circle sakinleri duymasın…) Bizi de böyle kandırıyorlar. Daha Güney için daha sonraya… Şimdilik sıradan turiste daha güneyi yok.

Arjantinli iki kızımız, İspanyol oğlumuz ve Arjantin’de yaşayan hipi kılıklı arkadaşımız.

Park çok keyifli, Eğmir’de ne hissediyorsam o. Yalnız dağlar, taşlar, kuşlar, ağaçlar biraz büyümüş ölçekte. Şaka değil Eğmir’in yürüyüş yollarındaki keyfin farklısını hissettim. Kızlar özellikle çok akıllı ve tatlıydılar. Uzun uzun sohbetler edildi.

Hipi kılıklı çocuk dedelerinin Türkiye’den gelmesi nedeniyle bana çok ilgi gösterdi, etnik sorular sordu. Daha doğrusu soramadı, çünkü ingilizcesi çok zayıf. O ne istediğii ingilizce anlatamıyor, ben ispanyol’ca anlatmaya çalışıyorum suratıma bakıyor. Kızlara anlattım kızlar da ona anlatacak. Çünkü anlayamadığım bir yakınlaşma ile anlayamadığım sorular. Böyle dil bilmeyip de karşısındakini fıtık edenlere bayılıyorum. Anlaşılıyorum zannedip konuşuyor. Ev sahibesi de öyle. O da ayrı alem… Sabırla dinledim ama su gibi akan muhabbet için anlaşılacak seviyede dil bilmek gerekli. Sıkıcı oluyor. Ne o derdini anlatıyor, ne muhabbet oluyor…

Neyse doğal güzelliklere bakınca açılırız birlikte.

Selamlar


]]>

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s