ANCUD (Isla Chiloe)… (Pinguenera)

<![CDATA[

ANCUD (Isla Chiloe)… (Pinguenera)
Ancud, Chile

Ancud, ChileANCUD ve HOSTEL 13 LUNAS…

Kaldığım en harika Hostel “13 Lunas”. Fotoları görünce hak vereceksiniz. Ve bir Hostel’in sıcak havasına kalanların kısa sürede uyumu eklenince harika tatil günleri.

İlk gece gün batımında dinlenme/demlenme sonrası CURANTO yeme denemesi yapacak arkadaşlara katılıp tavuk suyu çorbamı keyifle yedim. Onların mide ağrısı durumunu görünce bu CURANTO’nun bana göre olmadığını bir kez daha teyit etmiş oldum. Ardından güzel bir uyku.

Ertesi sabah Penguenlere merhaba yolculuğu. Penguenler tek eşli. Bir yıl sonra gelip eşini bulup onunla çiftleşiyor. Eylül buraya geliş zamanları. MACELLAN türü penguenler bunlar. Cormoran kuşları ve portakal gagalı ördekler ve buraya özgü kuşlar. Hosteli idare eden gençlerin Land Rover’ı ile gidiliyor. Önce Penguen gezisi ardından çeşitli koylar. Penguenlerin son ekipleri kalmış Mart sonu hepsi güneye göç ediyor, gelecek yıl Eylül’de tekrar gelmek üzere.

Amerikalı arkadşımız Nick ıslak elbisesi ile surf yaptı. Ben kuru kalmayı tercih ediyorum. Los Antiguos’da nasıl o göle girip yüzdüm hale hayret ediyorum. Sağolsun Wilko’nun gazına geldim. 🙂

Penguen gezisi sonrası Hostel’de nereden aklıma geldiyse mercimek çorbası canım çekti ve maceram başladı. Ben bu çorbaya patates ve havuç rendesi de koyuyorum.Ama asıl sorun mercimek demeyi bilmiyorum. Artık konuşuyoruz özgüveni olunca attık kendimi markete… Hadi anlat anlatabilirsen MERCİMEK’i. Oldu sonunda LENTEJAS imiş mercimek. İçine katmak için domates, sarımsak, yeşil biber ve zeytinyağını da ekleyince benim çorbam önce büyük tencere ardından da kazana dönüştü. İyi ki de öyle oldu. Colombia’dn Maria’nın yaptığı lazanya ile birlikte tüm hostel cümbür cemaat akşam yemeği. Öncesinde geleneksel günbatımı ve gitar muhabbeti. Seviyorlar Türk şarkıları.

Yemek sonrsı Meksika’lı şair ve yazar Luz (Işık anlamında) ve Brezilya’dan şair Milena ile şiir muhabbeti Orhn Veli’nin anlatamıyorumuna bayıldılar. Bir de benim şiirlerime. Türkçe kayıt ettiler. Güzel gece idi. Bol şarap ve muhabbet…

13 Mart 2013
Bütün günü size ayırdım. Blog yazıları, foto yüklemeleri ve yedekleme işleri..

Haydi fotolara… (Bunları yüklemek bazan 4-5 saatimi alıyor. hazır internet bağlantısı iyi iken hemen başlayalım)

Sevgiler…


]]>

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s