Puerto Varas ve Osorno Volkanı…

<![CDATA[

Puerto Varas ve Osorno Volkanı…
Puerto Varas, Chile

Puerto Varas, Chile


14-15 Mart 2013
Purto Varas

Puerto Varas; No me gusto mucho… Pero el proximo lugar (que va a estar) Pucon es mejor con su natura y con amables personas. Escribo mi blog en Torco pero fotografias dicen todo. Sigue por favor.

Pek hoşuma gitiğini söyleyemem. Bunun nedeni yerin kötü oluşundan değil. Kaldığım yeri ve irtibatta olduğum insanların hallerinden geliyor. Şans işte pek sevemedim burayı.

Puerto Montt Şili’de bir ulaşım merkezi. Otoyollar buraya bağlanıyor. Ama ne güvenli birşehir, ne de bir gezginin kalması gereken bir yer. O yüzden ANCUD gibi bir cennetten ve 13 Lunas gibi harika bir Hostel’den sonra bu hislerimi siz de yaşardınız.

Puerto Varas’ın en güzel yeri Osorno Volkanı görüntüsüyle kenti göl kenarındaki merkezi. Buradan çevre dağlara, volkanlara, raftinge, şelale gezmeye, bisitlete binmeye gideceğiniz yerler var. Hafif yorgunluktan bir de memnuniyetsizlikten geldiğim geceyi takip eden sabah tekne ile tura çıktık. Güzel bir köye gittik. Hem 24000 peso gibi yüksek bir fiyat hem de çok turistik.

Didem’in dediği bu kez oluyor ve pek hoşuma gitmeyen bir yer olsa da güzel olduğunu düşündüğüm fotoları sizlerle paylaşıyorum.

Wilko ile tekrar karşılaşmak en hoş kısmı oldu Puerto Varas’ın.

Hep bunlar 13 Lunas ve Ancud’un suçu… Çok hoş ve rahattı.

Yavaş yavaş Santiago’ya yaklaşmanın da keyfini yaşıyorum.

Bariloche oldukça turistik bir yer ama gitmeyeceğim. Yukarı Şili’ye Bolivya ve Peru’ya çıkacağım. Ondan önce de Mendoza’da biraz şarap bağları ve keyfi. Ama ana bir rota haricinde plan olmaması bu seyahatin ilkesi. Bakalım gelecek günler neler gözterecek.

Selamlar hepinize…


]]>

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s