VALPARAISO…

<![CDATA[

VALPARAISO…
Valparaiso, Chile

Valparaiso, Chile


VALPARAISO…
26 Marzo de 2013…

Valparaiso es una ciudad cerca del Mar. Antigua ciudad. Marina y barcos. Casas con colores y grafities en calles. La casa de Pablo Neruda (La Sebatiana), La casa de Lukas. Muchas Cerros, muchos Passeos, Muchos Funiculars, Muchas etc. Muchas Gracias a mi Amigo Aaron. Una viajar por solo ocho horas no puedo estar mejor.

Gerçekten teşekkürler Aaron’a. Kendisi daha önce Coyhayique kısmında fotolarını gördüğünüz mimar Aaron Oliveros. Harika bir plan ile sekiz saate o kadar çok şeyi sığdırdı ki. Zaten fotoları görünce anlayacaksınız. Arkadaşlar her şeyden önemli. Gezimi bir hazine haline dönüştürüyorlar. Hepsine yüzlerce kez teşekkür…

Santiagoya yaklaşık bir buçuk iki saat uzaklıkta kentler; Valparaiso, Vina del Mar ve Concon. Aynı körfezin etrafını kaplamışlar.

Sabah 09:00 otobüsüm saat 11’de Vina del Mar terminaline girer girmez Aaron ile buluştuk. Önce Vina del Mar sahilinde manzara noktalarını gezip doğru Valparaiso’ya. 15 dakikalık bir yolculukla ulaştık.

Pablo Neruda’nın evi “La Sebastiana” ve bir çok noktayı gezdik.

Bahriyenin merkezlerinden biri Valparaiso. Komutanlık binası ve limanda gemiler, denizciler…

Akşam Vina del Mar’a döndüğümüzde yorgunluktan bayılmak üzereydim. Değdi ama. Dünya kupası elemelerinde Şili-Uruguay’ı 2-0 yendi. Maçların sunumu da ayrı bir coşkulu. 12 saat uyumuşum.

Yarın Vina del Mar sahilini dolaşacağım.

Mutlu kalın…


]]>

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s